![Loading Events](https://www.ek.szte.hu/wp-content/plugins/the-events-calendar/src/resources/images/tribe-loading.gif)
- This event has passed.
A SCI-eszta polc bemutatja: Miből lesz a cserebogár? – szokatlan és mókás találmányok a tudománytörténet színpadán című minikiállítását és játékát
2023 október 9 8:00 de. - 2023 október 31 10:00 du.
Feltehetőleg mindannyiunk életében bekövetkezik legalább egyszer, hogy szembe találjuk magunkat egy olyan eszközzel, amely mellett lehetetlen szó nélkül elmenni. Az emberi képzelőerő, akárcsak a világ, lassan bontakozik ki körülöttünk. Lehetetlen határok közé kényszeríteni, mert minden nap egy újdonság ígéretével indul. Minikiállításunk ezúttal azokat a szórakoztató, furcsa kísérleteket, találmányokat kísérli meg bemutatni, amelyek többnyire nem kerültek a nyilvánosság elé vagy csak prototípusai voltak a később ismertté és használhatóvá vált tárgyaknak. Tartsanak velünk ezen az izgalmas technikatörténeti kiránduláson!
A kiállítás megtekinthető 2023. október 9.- október 31. között a harmadik emeleti olvasóteremben a SCI-eszta polc mellett.
A hozzá kapcsolódó játék magyar nyelven és angolul. A kvíz október 31-én 22h-ig tölthető ki. November 2-án öt nyertest sorsolunk a helyesen válaszolók közül, akik könyvet választhatnak maguknak. Erről e-mailben küldünk értesítést.
Az esemény a 27. Őszi Kulturális Fesztiválon kerül megrendezésre, ingyenes és nem kötött könyvtári tagsághoz.
További fesztiválprogramok: http://www2.u-szeged.hu/okf/